samonivelační hmoty

Informace

Prohlédnuté produkty

weber.nivelit extra Zobrazit větší

weber.nivelit extra

Nový produkt

 

RYCHLETVRDNOUCÍ jednosložková samonivelační podlahová hmota na bázi cementu a modifikujících přísad pro vnitřní použití.
tloušťka vrstvy: 2 -15 mm
pochůznost: po 6 hod.
pevnost v tlaku: 25 MPa
spotřeba: 1,7 kg/1 m2/1 mm
vyrábí se v šedé barvě

 

Více informací

dostupnost do 48 hodin

382,00 Kč s DPH

Více informací

 Použití:

Samonivelační cementovou podlahovou hmotu weber.nivelit extra je možno použít pro vyrovnání podkladů zhotovených z nových cementových potěrů, s příslušným přednátěrem i pro starší soudržné přebroušené podklady, pro vyrovnání teracca a ploch s aplikovanou soudržnou dlažbou. Není vhodná pro vyrovnání dřeva, dřevotřískových desek a OSB desek. Hmota se nejčastěji používá v bytové a administrativní. Vytváří podklad pro většinu dostupných druhů podlahových krytin. (PVC, lina, koberce, plovoucí podlahy a dřevěné nelepené podlahy). Pouze pro vnitřní prostory. Není určena jako konečná povrchová úprava.

Složení/Technická data

Ve 25 kg papírových obalech, 42 ks – 1050 kg/paleta.

Barva ... Šedá
Minimální tloušťka vrstvy .... 2 mm
Maximální tloušťka vrstvy .... 15 mm
Použití pro interiér .... ANO
Použití pro exteriér .... NE
Spotřeba vody na 25 kg pytel .... 5,5–6 litrů
Pevnost v tlaku .... 25 MPa
Pevnost v tahu za ohybu .... 6 MPa
Pochůznost ..... do 6 hodin
Vlákna .... NE
Zpracovatelnost při 20 °C a 65 % relativní vlhkosti vzduchu .... do 20 minut

Spotřeba

1,7 kg/1 m2/1 mm

Aplikace

Hmota se připraví postupným vmícháním 1 pytle (25 kg) do 5,5 – 6 litrů čisté, studené vody pomocí míchadla (nástavec ruční vrtačky). Větší objem vody než 6 litrů na pytel negativně ovlivňuje vlastnosti aplikované samonivelační hmoty (možnost vzniku trhlin, šlemů apod.) Doba míchání je 2 minuty. Necháme cca. 5 minut odležet poté ještě jednou krátce promícháme.

Doba zpracovatelnosti je do 20 minut.

Namíchanou hmotu rovnoměrně naléváme na připravený podklad z míchacích nádob. Nalitou hmotu upravíme nerezovou podlahářskou šavlí nebo raklí tak, aby byla celistvě rozprostřena na podkladu v příslušné tloušťce. V případě potřeby hmotu bezprostředně po srovnání odvzdušníme trnovým válečkem.
 

Všeobecné požadavky pro podklad

Suchý, pevný, nosný, zbavený všech volně oddělitelných částic ( jako např. prach, oleje, mastnoty apod.) Všechny balastní látky, které mohou snížit přídržnost samonivelační hmoty k podkladu je nutné obrousit, odfrézovat či odtryskat. Podklad musí vykazovat mechanické vlastnosti dle ČSN 74 4505 nebo dle projektové dokumentace. Podklad je nutné penetrovat penetračním nátěrem dle savosti. Pokud se v podkladu vyskytují výtluky nebo velké nerovnosti, je třeba podklad před aplikací samonivelační hmoty vyrovnat např. weber.bat opravnou hmotou min. 2 hodiny před použitím weber.nivelit extra.
 

Podmínky pro zpracování

Teplota podkladu a vzduchu i materiálu samotného nesmí klesnout pod +5°C. Práce spojené s aplikací (například míchání) se nesmí provádět pod +5°C , při zpracování je třeba se vyhnout přímým negativním účinkům tepla, přímého slunečního záření, vlhka a průvanu. Při teplotách vzduchu a podkladu pod +5°C a nad 25°C a při očekávaných mrazech nepoužívat.

Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

weber.nivelit extra

weber.nivelit extra

 

RYCHLETVRDNOUCÍ jednosložková samonivelační podlahová hmota na bázi cementu a modifikujících přísad pro vnitřní použití.
tloušťka vrstvy: 2 -15 mm
pochůznost: po 6 hod.
pevnost v tlaku: 25 MPa
spotřeba: 1,7 kg/1 m2/1 mm
vyrábí se v šedé barvě