Lepicí tmely

Informace

Prohlédnuté produkty

weber.for duoflex Zobrazit větší

weber.for duoflex

Nový produkt

STANDARDNÍ I LITÉ POUŽITÍ, ELASTICKÝ A VYSOCE PŘILNAVÝ, PRO SLINUTÉ DLAŽDICE mrazuvzdorný lepicí tmel na bázi cementu.Vnější i vnitřní použití.
Balení: 25 kg

Více informací

dostupnost do 48 hodin

400,00 Kč s DPH

Více informací

 Použití

Pro minerální podklady, jako vápenocementové omítky a beton. Pro lepení dlažby na podklady se zabudovaným topením. Na terasy, balkony. Podlahy ve vlhkých provozech. K lepení bělninových, slinutých, kameninových obkladů, obkladů z umělých kamenů a skleněných tvárnic. Nedoporučuje se na dřevo, štuky, kovy a barevné nátěry.

Popis zpracování

Tmel se připraví postupným vmícháním 1 pytle (25 kg) do 5,5 l vody pomocí míchadla (nástavec ruční vrtačky). Doba míchá ní je 2 minuty. Nechat 5 minut odležet a poté ještě jednou krátce promíchat.

Použití lepidla na fluidní způsob

Tmel se připraví postupným vmícháním 1 pytle (25 kg) do 7 l vody pomocí míchadla (nástavec ruční vrtačky). Doba míchá ní je 2 minuty. Nechat 5 minut odležet a poté ještě jednou krátce promíchat

Aplikace

Tmel aplikujeme na podklad za použití nerezového hladítka o velikosti zubu 6 × 6, 8× 8 mm nebo 10× 10 mm dle velikosti dlaždic.

Větší rozměry dlaždic například 20 × 20 cm doporučujeme lepit způsobem obou stranného lepení – tzn.: Na dlaždici se nanese vrstva tmelu 1– 2 mm silná.

Po osazení dlaždice do tmelu poklepem plastovou paličkou stabilizujeme dlažbu a vytlačíme vzduch.Spárovací tmel aplikujeme po 24 hod.

Všeobecné požadavky pro podklad

Suchý, pevný beze změn, nosný, zbavený všech volně oddělitelných částic (jako je prach), oleje, mastnoty a pod. Doporučujeme podklad upravit penetračním nátěrem.

Podmínky pro zpracování

Práce spojené s aplikací se nesmí provádět při teplotách pod +5°C (vzduch i konstrukce), při zpracování je třeba se vyhnout přímým negativním účinkům tepla, vlhka a průvanu.

Podkladní nátěr

Na penetraci podkladů před aplikací tmelu používáme ředěný roztok weber.podkladu A s vodou v poměru 1:5 – 1:8, dle savosti podkladu. Při lepení na pórobeton použít na penetraci weber.podklad haft neředěný. Na nesavé a problematické povrchy (mírně znečištěné povrchy od barev, nebo zbytků lepidel) doporučujeme použít penetraci weber.podklad haft neředěný.

Barevné odstíny

Vyrábí se v přírodní šedé barvě.

Spotřeba

4 kg/m2

Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

weber.for duoflex

weber.for duoflex

STANDARDNÍ I LITÉ POUŽITÍ, ELASTICKÝ A VYSOCE PŘILNAVÝ, PRO SLINUTÉ DLAŽDICE mrazuvzdorný lepicí tmel na bázi cementu.Vnější i vnitřní použití.
Balení: 25 kg