Fasádní nátěry

Informace

Prohlédnuté produkty

weber.ton silikon Zobrazit větší

weber.ton silikon

Nový produkt

PAROPROPUSTNÝ, VODOODPUDIVÝ, VÝBORNÉ KRYTÍ tekutý silikonový nátěr, ředitelný vodou
Balení: 5 nebo 25 kg
Cena za 1 kg

Více informací

dostupnost do 48 hodin

3 970,00 Kč s DPH

Více informací

Definice výrobku

Fasádní nátěr na bázi silikonové disperze, připravený k přímému použití, se systémovou penetrací silikonový podkladní nátěr.

Použití

Univerzálně použitelný vodou ředitelný fasádní nátěr určený k barevnému ztvárnění nových fasád, ale i k jejich rekonstrukním, modernizacím a renovacím. Je vhodný také k přetírání všech typů tenkovrstvých omítek, starších pevných a voděodolných nátěrů nebo tradičních omítek tzv.břizolitového typu.

Složení/Technická data

Důležitými složkami výrobku jsou vápencové plnivo, vysoce hodnotné pigmenty, silikonová disperze, akrylátová disperze.
v 5 a 25 kg PE obalech, 600kg/paleta

Barevné odstíny

Barevné odstíny podle vzorkovnice weber color line - color universal a color exklusive.

Aplikace

Podklad musí být dostatečně rovný, veškeré nerovnosti a nedostatky fasádní nátěr pouze kopíruje.Při přetírání strukturovaných omítek může velmi mírně ovlivnit strukturu omítek.

K penetraci podkladu se používá silikonový podkladní nátěr ředěný v poměru 1:1 čistou vodou. Zjednodušenou fromou penetrace je použití 1 dílu weber.ton silikon ředěného na 2 díly čisté vody.

Fasádní hmota je připravena k přímému použití.V případě potřeby (především při nanášení na tenkovrstvé a strukturované omítky) je možné první vrstvu nátěru ředit do 5% čistou vodou.Druhá krycí vrstva se naředí maximálně 2% vody.


Všeobecné požadavky pro podklad

Minerální podklad musí být suchý, vyzrálý, pevný, nosný, čistý, zbavený mastnot. Rozdílná struktura podkladu, který se natírá, vede k rozdílným barevným výsledkům. Před natíráním podkladů s výrazně nestejnou savostí a strukturou doporučujeme celoplošné přeštukování terrasan - jemnou štukovou omítkou , přapravenou případně s přídavkem adhezní emulze H . Staré organické nátěry, nátěry disperzní či olejové, se musí beze zbytku odstranit, například s pomocí odstraňovače nátěrů E703 , nejlépe v kombinaci odstraňovač nátěrů a vysokotlaká horká voda. Nové podklady musí být vyschlé a vyzrálé. Všechny objemově nestabilní a jiné nestandardní podklady je třeba posoudit z hlediska vhodnosti použití fasádního minerálního nátěru weber.ton silikát . V případě pochybnosti o vhodnosti podkladu konzultujte možnost použití nátěru s výrobcem.

Podmínky pro zpracování

Teplota podkladu a okolního vzduchu nesmí klesnout pod + 5°C. Při provádění nátěru je nutné se vyvarovat přímému slunečnímu záření, větru a dešti. Při podmínkách podporujcích rychlé zasychání nátěru (+25°C, silný vítr, vyhřátý podklad apod.) musí zpracovatel zvážit všechnyokolnosti ovlivňující možnost správného provedení,zvláště napojování. Při podmínkách prodlužujcí zasychání (nízké teploty, vysoká relativní vlhkost vzduchu apod.) je třeba počítat s pomalejším zasycháním a tím možným poškozením deštěm i po více jak 12 hodinách.

Spotřeba

weber.ton silikon 0,40 kg/m2

Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

weber.ton silikon

weber.ton silikon

PAROPROPUSTNÝ, VODOODPUDIVÝ, VÝBORNÉ KRYTÍ tekutý silikonový nátěr, ředitelný vodou
Balení: 5 nebo 25 kg
Cena za 1 kg