Tenkovrstvé pastovité omítky

Informace

Prohlédnuté produkty

weber.pas topDry Zobrazit větší

weber.pas topDry

Nový produkt

ODOLNÁ VŮČI ŘASÁM, PLÍSNÍM Jednoduše zpracovatelná, probarvená, pastovitá tenkovrstvá hydrifilní omítka.
Zrnitost:
zrnitý - 1, 1,5, 2 mm, rýhovaný - 2, 3 mm
Balení:
30 kg

Více informací

dostupnost do 48 hodin

1 763,00 Kč s DPH

Více informací

 
Definice výrobku

Jednoduše zpracovatelná probarvená pastovitá omítka obsahující organické pojivo připravená k přímému použití se systémovou penetrací weber.pas podklad UNI. Díky speciální Weber „topdry“technologii je omítka velmi rezistentní vůči řasám, plísním a jiným mikroorganismům, přestože neobsahuje biocidy pro ochranu filmu. Hydrofilita omítky weber.pas topdry zabraňuje kondenzaci a zadržování vody na povrchu, čímž zamezuje růstu mikroorganismů.


Použití

K barevnému ztvárnění a vytvoření strukturovaného povrchu při vytváření nových tradičních i zateplených fasád, jejich rekonstrukcích, modernizacích a renovacích.
 

Složení/Technická data

Důležitými složkami výrobku jsou vápencové plnivo odpovídající zrnitosti, vysoce hodnotné pigmenty, organické pojivo
Ve 30 kg PE obalech, 16 ks - 480 kg/paleta


Aplikace

Příprava podkladu:

Penetrace se provádí probarveným podkladním nátěrem weber.pas podklad UNI zpravidla 1 den předem.
Před použitím je nutné omítku řádně promíchat míchadlem do homogenní konzistence. Materiál potřebný na ucelenou plochu doporučujeme promíchat dohromady. Omítka se nanáší na podklad nerezovým hladítkem na sílu vrstvy danou velikostí zrna. Omítku je třeba napojovat ještě před jejím zavadnutím takzvaně „do živého“. Ucelené plochy provádět bez přerušení. Struktura se vytváří plastovým hladítkem ihned po nanesení. Tahy hladítkem musí být stejnoměrné v celé ploše, zvláště v místech koutů, úrovní podlážek lešení apod.

Přechody odstínů

Přechody struktur a barev v jedné ploše je možné vytvářet pomocí pásky.


Všeobecné požadavky pro podklad

Vhodnými podklady jsou dle platných norem a postupů zhotovené vápenocementové, cementové a polymercementové malty, omítky a základní vrstvy vnějších, tepelně izolačních kompozitních systémů (ETICS). Podklady musí být pevné, suché, bez trhlin a prachu, prosté odlupujících se částí. Nově zhotovené podkladní vrstvy musí být provedeny s rovným povrchem a musí být dostatečně vyzrálé (základní vrstvy ETICS minimálně 5 dnů). Podklad musí mít stejnou savost a strukturu v celé ploše.


Podmínky pro zpracování

Teplota podkladu a okolního vzduchu nesmí klesnout pod +<metricconverter productid="5 °C" w:st="on">5 °C</metricconverter>. Při aplikaci (nanášení) je nutné se vyvarovat přímému slunečnímu záření, větru a dešti. Při podmínkách podporujících rychlé zasychání omítky (teplota nad <metricconverter productid="25 °C" w:st="on">25 °C</metricconverter>, silný vítr, vyhřátý podklad apod.) musí zpracovatel zvážit všechny okolnosti (včetně např. velikosti plochy) ovlivňující možnost správného provedení – napojování a vytvoření
 

Podkladní nátěr

K penetraci podkladu se používá probarvený podkladní nátěr weber.pas podklad UNI v odpovídajícím odstínu. Vyrábí se v 8 základních barevných odstínech. Podkladní nátěr se neředí
 

Barevné odstíny

Barevné odstíny podle vzorkovnice weber. color line. Při použití na vnější tepelně izolační kompozitní systémy, zvláště na osluněné plochy, se doporučuje používat pouze odstíny s koeficientem HBW minimálně 25.
 

Spotřeba

weber.pas topdry
■zrnitý 1,0 mm: 1,5 kg/m2
■zrnitý 1,5 mm: 2,5 kg/m2
■zrnitý 2,0 mm: 3,3 kg/m2
■rýhovaný 2,0 mm: 2,6kg/m2
■rýhovaný 3,0mm: 3,5kg/m2
 

Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

weber.pas topDry

weber.pas topDry

ODOLNÁ VŮČI ŘASÁM, PLÍSNÍM Jednoduše zpracovatelná, probarvená, pastovitá tenkovrstvá hydrifilní omítka.
Zrnitost:
zrnitý - 1, 1,5, 2 mm, rýhovaný - 2, 3 mm
Balení:
30 kg