Tenkovrstvé pastovité omítky

Informace

Prohlédnuté produkty

weber.pas extraClean Zobrazit větší

weber.pas extraClean

Nový produkt

SAMOČISTÍCÍ, PRODYŠNÁ, VODOODPUDIVÁ silikonsilikátová tenkovrstvá probarvená pastovitá omítka se samočistícím efektem.
Zrnitost: zrnitý - 1, 1,5, 2, 3 mm, rýhovaný - 2 mm
Balení: 30 kg

 

Více informací

dostupnost do 48 hodin

1 928,00 Kč s DPH

Více informací

 Definice výrobku

Jednoduše zpracovatelná tenkovrstvá probarvená pastovitá omítka s progresivním samočisticím efektem. Připravená k přímému použití se systémovou penetrací weber.pas podklad UNI nebo weber.pas podklad S. Spojuje všechny výhody silikonových i silikátových pastovitých omítek. Využitím unikátních vlastností nanočástic se všechny nejdůležitější vlastnosti obou omítek umocňují.

Použití

K barevnému ztvárnění a vytvoření strukturovaného povrchu při vytváření nových, tradičních i zateplených fasád, jejich rekonstrukcích, modernizacích a renovacích. Je vhodná pro použití v exteriéru i interiéru a pro povrchové úpravy sanačních omítek a systémů na vlhké zdivo. Omítka je vhodná na vápenocementové, cementové a polymercementové malty, omítky a základní vrstvy zateplovacích systémů (ETICS). S výhodou ji lze použít v lokalitách, kde je velké a agresivní znečištění ovzduší, které velmi zatěžuje fasádu. Použitím samočisticí omítky weber.pas extraClean se výrazně prodlužuje životnost fasády a podstatně snižují náklady na její údržbu. Díky velmi malému podílu organických částic obsažených v omítce, vzniká na povrchu omítky vlivem proudění vzduchu jen nepatrný elektrostatický náboj a prach z ovzduší na povrchu omítky neulpívá. Omítka je zároveň hydrofobní. Tím zůstává na povrchu fasády minimum vody, která utváří dobré živné podmínky pro mikroorganismy, růstu mikroorganismů zabraňuje i velmi malý podíl organických částí. Díky těmto vlastnostem zůstává povrch omítky čistý a objekt je dlouhá léta v původních jasných barvách.

Složení/Technická data

Důležitými složkami výrobku jsou vápencové plnivo odpovídající zrnitosti, vysoce hodnotné pigmenty, silikonová disperze, draselné vodní sklo.

Balení: ve 30 kg PE obalech, 16 ks – 480 kg/paleta
Podkladní nátěr v 1 kg, 5 kg a 20 kg PE obalech

Ředění: Omítka je připravena k přímému použití. V případě potřeby je možné do 30 kg balení přidat až 0,3 litru čisté vody.

Aplikace

Příprava podkladu:
Penetrace se provádí probarveným podkladním nátěrem weber.pas podklad UNI nebo weber.pas podklad S zpravidla 1 den předem.

Před použitím je nutné omítku řádně promíchat míchadlem do homogenní konzistence. Materiál potřebný na ucelenou plochu doporučujeme promíchat dohromady. Omítka se nanáší na podklad nerezovým hladítkem na sílu vrstvy danou velikostí zrna. Omítku je třeba napojovat ještě před jejím zavadnutím takzvaně „do živého“. Ucelené plochy provádět bez přerušení. Struktura se vytváří plastovým hladítkem ihned po nanesení. Tahy hladítkem musí být stejnoměrné v celé ploše, zvláště v místech koutů, úrovní podlážek lešení apod.

Přechody odstínů

Přechody struktur a barev v jedné ploše je možné vytvářet pomocí pásky.

Všeobecké požadavky na podklad

Vhodnými podklady jsou dle platných norem a postupů zhotovené vápenocementové, cementové a polymercementové malty, omítky a základní vrstvy vnějších, tepelně izolačních kompozitních systémů (ETICS). Podklady musí být pevné, suché, bez trhlin a prachu, prosté odlupujících se částí. Nově zhotovené podkladní vrstvy musí být provedeny s rovným povrchem a musí být dostatečně vyzrálé (základní vrstvy ETICS minimálně 5 dnů). Podklad musí mít stejnou savost a strukturu v celé ploše.

Podmínky pro zpracování

Teplota podkladu a okolního vzduchu nesmí klesnout pod +8 °C. Při aplikaci (nanášení) je nutné se vyvarovat přímému slunečnímu záření, větru a dešti. Při podmínkách podporujících rychlé zasychání omítky (teplota nad 25 °C, silný vítr, vyhřátý podklad apod.) musí zpracovatel zvážit všechny okolnosti (včetně např. velikosti plochy) ovlivňující možnost správného provedení – napojování a vytvoření struktury. Při podmínkách prodlužujících zasychání (nízké teploty, vysoká relativní vlhkost vzduchu apod.) je třeba počítat s pomalejším zasycháním a tím možností poškození deštěm i po více než 8 hodinách.

Podkladní nátěr

K penetraci podkladu se používá probarvený podkladní nátěr weber.pas podklad UNI v odpovídajícím odstínu. Vyrábí se v 8 základních barevných odstínech. Podkladní nátěr se neředí. Při použití na sanační omítky a systémy se doporučuje weber.pas podklad S, který se ředí 1:1 čistou vodou.

Barevné odstíny

Barevné odstíny podle vzorkovnice weber.color line 2013 bez odstínů označených zn. exclusive. Při použití na vnější tepelně izolační kompozitní systémy, zvláště na osluněné plochy, se doporučuje používat pouze odstíny s koeficientem HBW minimálně 30.

Při potřebě použití odstínu s nižším HBW lze využít technologii weber.reflex, popř. jiná opatření po konzultaci s výrobcem.

Spotřeba

weber.pas extraClean

zrnitý 1,0 mm 1,5 kg/m2
zrnitý 1,5 mm 2,5 kg/m2
zrnitý 2,0 mm 3,3 kg/m2
zrnitý 3,0 mm 4,6 kg/m2
rýhovaný 2,0 mm 2,5 kg/m2

Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

weber.pas extraClean

weber.pas extraClean

SAMOČISTÍCÍ, PRODYŠNÁ, VODOODPUDIVÁ silikonsilikátová tenkovrstvá probarvená pastovitá omítka se samočistícím efektem.
Zrnitost: zrnitý - 1, 1,5, 2, 3 mm, rýhovaný - 2 mm
Balení: 30 kg