SANAČNÍ OMÍTKOVÉ SYSTÉMY

Informace

Prohlédnuté produkty

weber.san 600 Zobrazit větší

weber.san 600

Nový produkt

JEMNÁ ŠTUKOVÁ omítka vhodná na SANAČNÍ, hrubé a tepelně izolační omítky. Vhodný podklad pod fasádní nátěr, vysoká paropropustnost.
Balení: 20 kg

Více informací

dostupnost do 48 hodin

131,00 Kč s DPH

Více informací

 Definice výrobku

Průmyslově vyráběná, šlechtěná, suchá omítková směs na vápenocementové bázi, k použití jako jemná omítková malta

Použití

Pro venkovní a vnitřní plochy novostaveb i starších staveb. Jemná omítka je vhodná k použití na hrubé omítky minerální báze, například na vápenocementovou hrubou omítku, tepelně izolační omítku na bázi perlitu. Může být rovněž použita jako vysprávková malta při opravách ve spojení s adhezní vaznou emulzí H.

Pokyny pro zpracování

Konečná úprava: Provádíme stěrkováním. Po natažení stáhneme plochu hladítkem (střední síla natažené vrstvy cca 3 mm), nechat zavadnout, uhladit. Podle savosti podkladu a podle místních podmínek, buď přivlhčujeme během hlazení nebo se pracuje s vlastním dostatečně vlhkým materiálem. Na druhu hladítka je závislá rozdílná povrchová struktura. Jednotlivé díly fasády se zpracovávají shora dolů a navazující plochy se zpracovávají mokré do mokrého.

weber.san 600 – přírodní jemná omítka se využívá také jako vysprávková malta k renovaci starých, pevných a tvrdých štuků a to ve spojení s přídavkem adhezní vazné emulze H. Ta se přidává do záměsové vody v poměru 1:5. Podklad musí být řádně navlhčen vodou nebo vodou s příměsí emulze H v poměru 1:5 – 1:10. Je nutné dbát na to, aby se vždy zpracoval mokrý materiál na mokrý podklad. Vyspravovaná místa je nutno chránit před prudkým vyschnutím.

Všeobecné požadavky pro podklad

Jako podklad omítky je vhodný každý rovnoměrně a dobře savý podklad, který je nepohyblivý, nesmršťuje se, neobsahuje látky vodou rozpustné, je pevný a suchý. Jako podklad je vhodná jádrová omítka podle normy, tepelně izolační omítka na bázi perlitu, dále pak starší jemné omítky /štuky/ s tvrdým a pevným povrchem. Před nanášením jemné omítky musí být podkladní omítka celkově vyschlá a vyzrálá. Nanáší-li se na terrasan - sanační omítku, musí být tato zatvrdlá a nejméně jeden týden stará. Zkušebním natažením je nutné zjistit, zda je podklad dostatečně navlhčený a zda malta příliš rychle nezasychá. Pokud ano, podklad dovlhčit.

Podmínky pro zpracování

Práce spojené s aplikací se nesmí provádět pod +5°C (vzduch i konstrukce), nesmí se rovněž provádět práce na přímém slunci, během silného větru a při dešti.

Spotřeba

4,5 kg/m2

Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

weber.san 600

weber.san 600

JEMNÁ ŠTUKOVÁ omítka vhodná na SANAČNÍ, hrubé a tepelně izolační omítky. Vhodný podklad pod fasádní nátěr, vysoká paropropustnost.
Balení: 20 kg