SANAČNÍ OMÍTKOVÉ SYSTÉMY

Informace

Prohlédnuté produkty

weber.san sanační WTA Zobrazit větší

weber.san sanační WTA

Nový produkt

SANAČNÍ OMÍTKA pro odstranění vlhkosti ze zdiva v sanačním systému weber.san WTA. Odpuzuje vodu, propouští vodní páru, pro vnitřní i vnější použití, ruční i strojní zpracování.
Balení: 20 kg

Více informací

dostupnost do 48 hodin

160,00 Kč s DPH

Více informací

 Definice výrobku

Průmyslově vyráběná suchá minerální maltová směs určená pro použití jako sanační omítka v omítkovém sanačním systému WTA, vhodná pro ruční i strojní zpracování.

Použití

Vhodná pro dlouhodobou sanaci vlhkých ploch a míst se solnými výkvěty na vnějších fasádách i vnitřních plochách. Pro svou nízkou kapilární vzlínavost, dobrou paropropustnost a vysokou poréznost tvoří sanační omítka

weber.san sanační WTA ideální podklad pro vrchní omítku, vhodnou pro sanační systém, např. weber.san 600. Sanační omítka weber.san sanační WTA smí být opatřena vhodným vrchním barevným nátěrem, přičemž nesmí být snížena difusní schopnost sanačního systému.

Aplikace

Původní vlhká a zasolená omítka se odstraní s přesahem minimálně 1 m nad hranici vlhkosti. Spáry ve zdivu se vyškrábou, houbovité a rozpadlé zdivo se odstraní. Okopaný materiál ihned odstranit z pracovní zóny. Vzniklé otvory očistit a znovu vyzdít. Nakonec je nutné celou plochu, která má být opatřena podkladním podhozem, očistit důkladně kartáčem.

Vlastní sanační omítka se provádí po řádném vyschnutí předchozích vrstev. Při vysokých teplotách, větrném počasí je nutné omítku vlhčit.

Všeobecné podmínky

Veškeré práce spojené s aplikací se provádí za teplot vyšších než +5 °C (teplota vzduchu i konstrukce). Během vyzrávání omítky nesmí teplota klesnout pod bod mrazu. Použité nářadí je nutné ihned po ukončení prací řádně očistit čistou vodou. Rovněž tak omítkou zašpiněné plochy. Zašpiněný oděv se čistí čistou vodou.

Hmota se připraví postupným vmícháním jednoho pytle omítky do cca 4,7 l vody pomocí unimixeru, kontinuální míchačce s provzdušňovacím tubusem, případně se nanáší pomocí strojní omítačky s provzdušňovacím ventilem.

Sanační omítka

weber.san sanační WTA se nanáší vmin. síle 20 mm (při 1vrstvém použití) a 10 mm při použití weber.san vyrovnávací WTA. Při větších vrstvách než 30 mm, se nanáší vícevrstvě, přičemž každá předchozí musí být řádně zdrsněna a vyschlá (viz. technologie nanášení). Na závěr se stáhne a zarovná latí. Sanační omítkový systém se ukončí cca 2 cm nad terénem v celé tloušťce.

Po řádném vyschnutí, lze k docílení zvláště hladkého nátěrového podkladu, nanést 2 – 3 mm silnou vrstvu jemné omítky weber.san 600.

Nemá-li být účinek sanační omítky negativně ovlivňován, smějí být na plochy sanačních omítek k vytváření struktur a barevného provedení použity pouze minerální a silikátové, případně silikonové materiály bez penetrace, silikátové, silikonové nátěry nebo nátěr
redis F. V interiéru použijeme kerasil bez penetrace. Před nanášením musí být san. omítky vytvrdlé a vyschlé (viz. technologie provádění).

Spotřeba

16 kg/10 mm vrstva/ m2

Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

weber.san sanační WTA

weber.san sanační WTA

SANAČNÍ OMÍTKA pro odstranění vlhkosti ze zdiva v sanačním systému weber.san WTA. Odpuzuje vodu, propouští vodní páru, pro vnitřní i vnější použití, ruční i strojní zpracování.
Balení: 20 kg