samonivelační hmoty

Informace

Prohlédnuté produkty

weber.nivelit Zobrazit větší

weber.nivelit

Nový produkt

 Jednosložková samonivelační podlahová hmota na bázi cementu pro vnitřní použití,
Ke spolehlivému vyrovnání podkladů v interiéru.
tloušťka vrstvy: 2 - 12 mm
pochůznost: 12 - 24 hod.
pevnost v tlaku: 25 MPa
spotřeba: 1,7 kg/m2/1 mm
vyrábí se v šedé barvě.

Více informací

dostupnost do 48 hodin

311,00 Kč s DPH

Více informací

 Hmota s velmi dobrými nivelačními vlastnostmi, lehce zpracovatelná, je v krátké době pochůzná.

Použití

Ke spolehlivému vyrovnání podkladů v interiéru. Míchá se pouze s čistou vodou. Není určena jako konečná povrchová úprava. Pro tloušťky 2–12 mm, k vyrovnání stabilních podkladních vrstev (potěry, beton), k použití jako podkladní vrstva pod konečnou povrchovou úpravu (PVC, koberce, plovoucí podlahy a dřevěné podlahy pokud nejsou lepené).

Aplikace

Podlahová hmota weber.nivelit se připraví vmícháním 1 pytle (25 kg) suché směsi do 5,25 l čisté vody.Pozor: uvedené množství platí pro novou recepturu. Množství záměsové vody kontrolujte podle návodu na obalu.

Míchá se pomocí míchadla s nízkými otáčkami do homogenní směsi bez hrudek. Po 2 až 3 minutách znovu promíchat. Rozmíchaná směs musí být zpracována do 15 min. Weber.nivelit je pochůzný po 12 – 24 hodinách. Až od této doby se počítá tzv. technologická přestávka, která v případě dlažby činí minimálně 24 hodin, v případě koberců a plovoucích podlah minimálně 24 hodin a v případě neprodyšných krytin jako PVC 72 hodin.

Rozmíchanou hmotu vylijeme na podklad a rozetřeme stěrkou nebo hladítkem. V jednom pracovním procesu lze nanést hmotu do maximální tloušťky 15 mm. Doporučujeme hmotu nevrstvit.

Při použití penetrace (spojovací můstek, omezení savosti) se musí weber.nivelit nanést ještě dokud je penetrace v polo suchém stavu (4 hodiny). Při dorovnávání hmoty se použije ocelové hladítko nebo rakle a odvzdušňovací váleček.

Doporučená doba pokládky krytin

Dlažba: min. po 24 hod. po pochůznosti
PVC: min. po 72 hod. po pochůznosti
Koberec: min. po 24 hod. po pochůznosti
Plovoucí podlahy: min. po 24 hod. po pochůznosti
Minimální tloušťka pro zatížení kolečkovou židlí je 3 mm

Všeobecné požadavky pro podklad

Suchý, pevný, nosný, zbavený všech volně oddělitelných částic ( jako např. prach, oleje, mastnoty apod.) Všechny balastní látky, které mohou snížit přídržnost samonivelační hmoty k podkladu je nutné obrousit, odfrézovat či odtryskat. Podklad musí vykazovat mechanické vlastnosti dle ČSN 74 4505 nebo dle projektové dokumentace. Podklad je nutné penetrovat penetračním nátěrem dle savosti. Pokud se v podkladu vyskytují výtluky nebo velké nerovnosti, je třeba podklad před aplikací samonivelační hmoty vyrovnat např. weber.bat opravnou hmotou min. 2 hodiny před použitím weber.nivelit.

Podmínky pro zpracování

Teplota podkladu a vzduchu i materiálu samotného nesmí klesnout pod +5°C. Práce spojené s aplikací (například míchání) se nesmí provádět pod +5°C , při zpracování je třeba se vyhnout přímým negativním účinkům tepla, přímého slunečního záření, vlhka a průvanu. Při teplotách vzduchu a podkladu pod +5°C a nad 25°C a při očekávaných mrazech nepoužívat.

Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

weber.nivelit

weber.nivelit

 Jednosložková samonivelační podlahová hmota na bázi cementu pro vnitřní použití,
Ke spolehlivému vyrovnání podkladů v interiéru.
tloušťka vrstvy: 2 - 12 mm
pochůznost: 12 - 24 hod.
pevnost v tlaku: 25 MPa
spotřeba: 1,7 kg/m2/1 mm
vyrábí se v šedé barvě.