Sádrové omítky + penetrace

Informace

Prohlédnuté produkty

weber.mur 5-50 Zobrazit větší

weber.mur 5-50

Nový produkt

SÁDROVÁPENNÁ VYROVNÁVACÍ omítka pro vnitřní použití, ruční zpracování. Na zdivo i beton.
Balení: 25 kg

 

Více informací

dostupnost do 48 hodin

347,00 Kč s DPH

Více informací

 Použití

Suchá omítková směs pro vnitřní prostory, na sádrové bázi. Ruční zpracování. Použití jako jednovrstvá jádrová omítka stěn a stropů. Velmi vhodná pro opravu ostění a nadpraží po výměně oken a dveří.

Složení/Technická data

Sádra, vápno, perlit, přísady pro zlepšení zpracování a přilnavosti.

technická data
Reakce na oheň A1
Faktor difuzního odporu 10
Přídržnost: min. 0,12 MPa
Součinitel tepelné vodivosti: 1,05 W/mK
Pevnost v tahu za ohybu min. 1,00 MPa
Pevnost v tlaku min. 2,50 MPa
Ve 25 kg papírových obalech, 40 ks – 1000 kg/paleta.

Aplikace

Omítka se nanáší ručně, pomocí zednické lžíce a nerezového hladítka. Míchání: omítka se pomalu a postupně vsype do vody a necháme ji do sebe absorbovat. Po cca 5 minutách se rozmíchá do hladka ručně nebo el. míchadlem.

Omítka weber.mur 5-50 se aplikuje na dostatečně navlhčený nebo napenetrovaný podklad v tloušťce 5-30 mm, lokálně až 50 mm. Min. vrstva na strop = 5 mm, na stěnu = 5 mm, pod obklady 10 mm. Při větších tloušťkách omítky, než je zde uvedeno, doporučujeme aplikaci ve dvou vrstvách. Nanesení druhé vrstvy se provádí na čerstvou, zavadlou, první vrstvu. Nanesená omítka se zarovná do roviny hliníkovou stahovací latí – svisle i vodorovně.

Po zavadnutí se uhladí houbou nebo ocelovým hladítkem do požadované finální struktury – vhodné pod malbu nebo tapetu. Hladíme ve dvou směrech – vodorovně a svisle. Povrch je třeba zpracovat do 60 minut od nanesení. Stavba musí být uzavřena – okna, dveře.

Všeobecné požadavky pro podklad

Podklad musí být nosný, pevný, suchý, vyzrálý, zbavený prachu a nečistot, dostatečně navlhčený. Zdivo musí být min. 90dní staré (vyzděné a zastřešené). Podklady doporučujeme před aplikací vápeno- sádrové omítky penetrovat (Kombi–Kontakt na hladké podklady jako monolitický beton, Kombi–Grund na silně savé podklady jako pórobeton nebo keramické zdivo). Vhodné podklady jsou – keramické zdivo, betonové zdivo, pórobetonové zdivo.

Podmínky pro zpracování

Do malty se nesmí přimíchávat žádné přísady. Během zpracování a vysychání omítkové malty nesmí teplota vzduchu, použitých materiálů a podkladu klesnout pod +5 °C. Čerstvě nanesené plochy je třeba chránit proti příliš rychlému vysychání.

Barevné odstíny

Vyrábí se v přírodní šedo-bílé barvě.

Spotřeba

10 kg/10mm/m2

Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

weber.mur 5-50

weber.mur 5-50

SÁDROVÁPENNÁ VYROVNÁVACÍ omítka pro vnitřní použití, ruční zpracování. Na zdivo i beton.
Balení: 25 kg